Dziś zakończyła się druga tura wyborów samorządowych w naszym kraju. Diagnostów laboratoryjnych czekają w tym roku jeszcze jedne wybory. Delegaci na zjazd zostali już wybrani, pozostaje tylko najważniejsze pytanie: kto zostanie prezesem Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych?

 Jak to zwykle w naszym środowisku krążą tylko plotki kto zamierza ubiegać się o objęcie tego stanowiska. Mając świadomość, że naszą stronę oraz fanpage na facebooku śledzi najwięcej diagnostów w Polsce, wychodzimy do potencjalnych kandydatów z następującą propozycją. Poniżej zamieściliśmy 9 ogólnych pytań, dzięki którym chcielibyśmy poznać kandydatów oraz ich plany i wizje dotyczące KIDL. Odpowiedzi na poniższe pytania oraz zdjęcia kandydatów prosimy o przesyłanie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Odpowiedzi, o ile się pojawią, będziemy publikować na stronie wraz z ich napływaniem.

Nasze pytania:

1. Proszę powiedzieć nam o swoim doświadczeniu zawodowym.
2. Czy jeśli zostanie Pani/Pan wybrana/y zrezygnuje Pani/Pan z dotychczasowej pracy zawodowej, aby poświęcić cały swój czas na sprawy Samorządu?
3. Czy ma Pani/Pan doświadczenie w pracy w naszym samorządzie, które byłoby pomocne w pełnieniu funkcji Prezesa?
4. Jakie problemy naszego środowiska uważa Pani/Pan za kluczowe?
5. W jaki sposób chce Pani/Pan je rozwiązać?
6. Czy uważa Pani/Pan, zgodnie z dotychczasową polityka KIDL, że Izba nie powinna włączać się w spory dotyczące wynagrodzeń diagnostów laboratoryjnych?
7. Jaki jest Pani/Pan stosunek do outsourcingu Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych?
8. Do tej pory Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych składała się w przeważającej większości z osób u szczytu swojej kariery zawodowej. Co uważa Pani/Pan o dopuszczeniu do tych funkcji osób młodszych?
9. Czego Pani/Pana zdaniem zabrakło w upływającej kadencji?