Marta BudzińskaNazywam się Marta Budzińska, chciałabym OBUDZIĆ i POBUDZIĆ nasze środowisko, dlatego zamierzam kandydować do KRDL, z miejsc dla województwa wielkopolskiego. Kończę doktorat w Instytucie Genetyki Człowieka PAN. Przez dwa lata wykładałam mikrobiologię lekarską na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od samego początku byłam zaangażowana w walkę z pandemią najpierw jako wolontariusz, a następnie zastępca Kierownika Pracowni Biologii Molekularnej. Od studiów wspieram środowisko diagnostów, działając w organizacjach studenckich, poza tym angażowałam się w akcje związane ze zdrowiem reprodukcyjnym i profilaktyką nowotworów narządów rozrodczych. Obecnie pracuję w Laboratorium Mikrobiologicznym.

Zamierzam pobudzić diagnostów, żeby zaczęli głośno wyrażać swoje opinie nie tylko na grupach facebookowych. Zależy mi na zjednoczeniu w obrębie jednostek zwracając uwagę na rolę mentoringu, ale również chcę zatrzeć podziały na pracowników laboratoriów państwowych i prywatnych. Uważam, że działania Izby powinny być transparentne, zmierzać do ochrony naszych interesów i umacniać naszą rolę. Każdy diagnosta powinien też czuć opiekę płynącą z działań Izby oraz biura, dlatego będę kłaść nacisk na pełen dostęp do informacji oraz porad prawnych. Jako najważniejszy cel chciałabym obrać nowelizację przyjętej ustawy o medycynie laboratoryjnej. Nie boję się zadawać trudnych pytań i rozmawiać z politykami (zabrałam głos jako diagnosta w trakcie eventu Campus Polska Przyszłości, prowadziłam rozmowy m. in. z Paniami: Kopacz, Lubnauer, Rosą, Gill-Piątek), dlatego uważam, że dobrze sprawdzę się na tym stanowisku.

Jeśli macie Państwo pytania, zachęcam do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz oczywiście w trakcie Zjazdu.

­