KK 20221212 223740Nazywam się Katarzyna Krawczyk, mieszkam i pracuję w Rzeszowie (Województwo Podkarpackie). Z diagnostyką laboratoryjną jestem związana ponad 22 lata.

Oprócz pracy w laboratorium medycznym i genetycznym wspieram również działania Sądów, Prokuratur i Policji w całej Polsce w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej i genetyki. Poświęciłam szereg prac naukowych parazytologii, hematologii i genetyce. Publikuję artykuły, piszę opinie, wykładam oraz prowadzę działania na rzecz ułatwiania dostępu do wiedzy i upowszechniania naszego zawodu. Posiadam biegłość sądową m.in. z dziedzin: genetyka, diagnostyka laboratoryjna oraz kontrola jakości badań laboratoryjnych. Swoim przykładem pokazuję, że zawód diagnosty laboratoryjnego jest ceniony i niezbędny dla prawidłowego działania nie tylko ochrony zdrowia.

Zależy mi aby w nadchodzącej kadencji KRDL:
- wzmocnić prestiż zawodu oraz rolę diagnosty laboratoryjnego w środowisku medycznym,
- zdobyć dodatkowe uznanie dla pracy diagnostów poprzez przybliżenie pacjentom działalności diagnostów laboratoryjnych,
- stworzyć "koszyk świadczeń" na badania z minimalnymi cenami na poziomie realnej ich wartości poprzez odrębne finansowanie badań laboratoryjnych,
- propagowanie wiedzy medycznej,
- lobbowanie użyteczności działalności KRDL oraz roli Prezesa w polityce krajowej, dla dobra wspólnego wszystkich Polaków.
Proszę o poparcie dla mojej kandydatury.
Katarzyna Krawczyk
­