Nasza koleżanka z laboratorium potrzebuje naszej pomocy. Nowotwór, z którym Krysia walczyła już raz w 2006 roku, nie został pokonany do końca. W ostatnim czasie okazało się, że przeżuty zaatakowały kości. Koszt terapii to 240 tys. PLN. Poniżej umieszczamy plakat, który możecie Państwo wydrukować i umieścić w swoim laboratorium >> Pobierz plakat <<

Czy zdarzyło Wam się brać udział w uroczystości, która rozpoczęła się oficjalnie Hymnem Diagnostów Laboratoryjnych? Prawdopodobnie twierdząco na to pytanie odpowie mniejszość naszych z naszych czytelników.  Budowa tożsamości zawodowej oraz związanej z nią sfery wspólnych tradycji i obyczajów to rzecz dalej wymagająca wiele pracy i wysiłku, aby wartości te stały się żywe i powszechne.

Jakiś czas temu na portalu Menedżer Zdrowia ukazał się artykuł zatytułowany „Nieporozumienie Zawodów Medycznych”. Poświęcony został sytuacji w ruchu, który dwa lata temu powstał w wyniku zjednoczenia dziewięciu związków zawodowych, reprezentujących grupy zawodowe polskiej służby zdrowia. O co w tym wszystkim chodzi?

Drodzy Czytelnicy, przerywamy pracę nad kolejnym artykułem, aby przekazać Wam szczególny apel umieszczony dzisiaj na stronie Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Sprawa jest ważna i dotyczy Beaty Jaglarz - diagnosty laboratoryjnego z Bochni. Oto treść komunikatu:

­