Szanowni Diagności Laboratoryjni,

w dniach od 18 do 28 czerwca Kolegium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, SUM w Katowicach, odbędzie się I część kursu specjalizacyjnego dla diagnostów laboratoryjnych, pt.: „Laboratoryjna diagnostyka narządowa w świetle rozwoju wiedzy medycznej i technik badawczych”. W poszczególnych dniach szkolenia mogą uczestniczyć, obok specjalizujący się diagnostów laboratoryjnych, także inne osoby, które nie ustają w intensywnych działaniach na rzecz podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych i pragną zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami wiedzy medycznej, przedstawianymi przez wykładowców o uznanym autorytecie z zakresu diagnostyki laboratoryjnej.  

Jednocześnie uprzejmie informuję, że osoby uczestniczące w jednym, wybranym przez siebie, dniu szkolenia ponoszoną odpłatność w wysokości 60 zł, zaś obecność będzie premiowana punktami edukacyjnymi „miękkimi”, zaś w przypadku rozwiązania testu z wiedzy obejmującej zakres kursu – punktami edukacyjnymi „twardymi”.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie Kolegium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach: http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/formularze/formularze-zgloszeniowe-i-wnioski

Szczegółowych informacji udziela Pani mgr inż. Dominika Sobocińska tel. 32 3641143 (Kolegium Kształcenia Podyplomowego).

Zaproszenie przekazujemy w imieniu:

dr hab. n. med.  Katarzyna Winsz-Szczotka
Kierownik
Kolegium Kształcenia Podyplomowego
Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem
Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu
ŚUM w Katowicach

 

Data

Wykładowca

Godz.

liczba godz.

Temat

18.06

 Prof. dr hab. n. med.

Krystyna OlczyK 

9.00

8


Rola badań laboratoryjnych w rozpoznawaniu, monitorowaniu i rokowaniu cukrzycy i jej powikłań, testy obciążeniowe, białka glikowane. Metody oznaczania hemoglobiny glikowanej. Rola badań laboratoryjnych w rozpoznawaniu, monitorowaniu i rokowaniu zaburzeń metabolizmu kostnego, osteoporozy.

19.06

 Prof. dr hab. n. med. Zdzisława
Kondera-Anasz

9.00

8

Rola badań laboratoryjnych w rozpoznawaniu, monitorowaniu i rokowaniu chorób alergicznych, autoimmunizacyjnych i niedoborów odporności.

20.06

Dr hab.
Ryszard Drożdż

9.00

7

Rola badań laboratoryjnych w rozpoznawaniu. monitorowaniu zaburzeń gospodarki białkowej, w tym: Diagnostyka zaburzeń białkowych - metody elektroforetyczne. Diagnostyka zaburzeń białkowych - ilościowe metody oznaczania białek. Diagnostyka zaburzeń białkowych - jednostki chorobowe związane ze spektakularnymi zmianami w składzie białek surowicy. Laboratoryjna diagnostyka białkomoczu. Diagnostyka zmian białkowych płynu mózgowo rdzeniowego. Płyny przesiękowe i wysiękowe. Gammapatie monoklonalne, diagnostyka, stratyfikacja, monitorowanie leczenia

21.06

Dr hab. n. med. Anna    Kasicka-Jonderko

9.00

7

Rola badań laboratoryjnych w rozpoznawaniu, monitorowaniu i rokowaniu schorzeń żołądka, jelit, wątroby i trzustki.

22.06

Prof. dr hab. n. med. Krystyna Sztefko

9.00

8

Rola badań laboratoryjnych w rozpoznawaniu, monitorowaniu i rokowaniu zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej i wodno-elektrolitowej.

25.06

 Prof. dr hab. n. med. Bogdan Solnica

9.00

8

Rola badań laboratoryjnych w rozpoznawaniu, zaburzeń endokrynologicznych (podwzgórze i przysadka, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, przewód pokarmowy).  Rola badań POCT.

26.06

 Dr n. med. Renata Klekotka

 

9.00

6

Diagnostyka laboratoryjna w pediatrii. Badania przesiewowe noworodków, diagnostyka wrodzonych wad metabolicznych

27.06

Dr hab. n. med. Ilona Bednarek

 9.00

6

Techniki biologii molekularnej w diagnostyce laboratoryjnej - strategia prowadzenia analiz molekularnych w wybranych jednostkach chorobowych.

28.06

Dr hab. n. med. Anna
Mertas

9.00

   5

Laboratoryjna diagnostyka mikrobiologiczna. Problem zakażeń wewnątrzszpitalnych. Diagnostyka laboratoryjna chorób przenoszonych drogą płciową